Hledat
košík 0
P

Krbová kamna s výměníkem

Krbová kamna s výměníkem pro ohřev teplé užitkové vody

Krbová kamna s výměníkem pro ohřev vody, pro napojení do rajiátorů a nebo systémů teplé užitkové vody.

Sporáky s výměníkem

Sporáky s výměníkem

Sporáky na tuhá paliva s teplovodním výměníkem pro vaření, pečení a ohřev vody do radiátorů

ZOBRAZIT
Ohřívače vody na dřevo

Ohřívače vody na dřevo

Ohřívání vody

ZOBRAZIT

Krbová kamna s výměníkem pro ohřev teplé užitkové vody. V topeništi krbových kamen je umístěný výměník, do kterého je předávané teplo sáláním z plamenů a tokem spalin. Výstup teplé vody výměníku je na zadní stěně krbových kamen nahoře, vstup ze zpátečky dole. Kvalitní provoz krbových kamen s výměníkem by měl být zabezpečený termostatickým směšovacím ventilem na primárním okruhu výměníku.Krbová kamna s teplovodním výměníkem pro připojení radiátorů, nebo ohřívače užitkové vody. Krbová kamna s výměníkem můžete výhodně zapojit do okruhu s elektrickým, nebo plynovým kotlem.  Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou vhodná pro vytápění, i občasné použití. Mají vysokou účinnost a nízké emise. Teplovodní výměník, je vyměnitelná součást. Servis těchto kamen s výměníkem a dodávky náhradních dílů obstarává firma Profikrby s.r.o. Blansko.

Výměník je schopen předávat  40% až 60% výkonu do vody, a to podle kvality paliva a množství přiloženého paliva, a také režimu topení.

Zázrak jménem krbová kamna. Originální způsob, jak zútulnit domov a zároveň ušetřit

 Zútulní váš domov, dodají mu punc výjimečnosti a zároveň vám ročně pomohou ušetřit slušnou sumu peněz. Toužíte-li po uklidňujícím pohledu do plamenů a příjemném teplu, pak rozhodně nepřestávejte číst.

 Chybí vám v životě romantika? Hledáte způsob, jak po náročném dni v práci v klidu „vypnout“? Dělá se vám z neustále rostoucích cen plynu nevolno?  Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli ano, jsou pro vás krbová kamna to pravé.

 Nejenže díky nim ušetříte a návštěvy vám budou nepokrytě závidět. Zároveň do vašeho domova vnesou stejnou magii, kterou zažíval pravěký člověk před desítkami tisíc let – a která se z moderního světa stále více a více vytrácí.

 Oheň, přelomový okamžik lidských dějin

 Oheň byl bezesporu jedním z nejvýznamnějších objevů v historii lidstva. Znamenal teplo, bezpečí před divokými zvířaty a také na ohni upravenou potravu.

 Když pak kdysi před 50 tisíci lety – zřejmě pouhou náhodou při opracovávání kamene do podoby prvních kamenných nástrojů – dokázal pravěký člověk zažehnout první jiskru ohně sám, jednalo se o okamžik, který změnil běh dějin.

 Milovníci romantiky, pozor

 Moderní člověk už dnes na magickou moc ohně, který pro naše předky znamenal hranici mezi životem a smrtí, tak trochu zapomněl. Přesto každý z nás, kdykoliv pohlédne do chlácholivých plamenů ohně, znovu a znovu zažívá tytéž pocity, jako tisíce let před námi kdesi v hluboké jeskyni zažíval už pravěký člověk – jsou to pocity bezpečí a naprostého klidu.

 Abyste tento zázrak mohli pravidelně zakoušet i vy, nemusíte se hned chystat na trampský výlet s táborákem. Zázrak uklidňujícího ohně můžete zažít i z pohodlí svého domova. Stačí jediné – pořídit si kvalitní krbová kamna.

 Nejenže se postarají o útulnou atmosféru Vašeho domova, ale zároveň mu dodají i neopakovatelný punc originality a zároveň skvěle udržují teplo v místnosti. Mimochodem – jelikož klasická kamna nejsou závislá na přívodu elektrické energie, můžete se na ně spolehnout i v nouzových situacích.

 Výhodná investice. Pro „ekonomy“ i „ekology“

 Po krbových kamnech také stále častěji sahají i přemýšliví a zodpovědní spotřebitelé, kteří nechtějí své těžce vydělané peníze utrácet zbytečně. Čísla v tomto hovoří jasně. Účet za palivo do kamen může být oproti sumě, kterou dáte za vytápění plynem, až poloviční. A to už je slušná částka.

 A malý tip na závěr. Jste-li fanda moderních nízkoenergetických domů, rozhodně popřemýšlejte o zázraku jménem krbová kamna s výměníkem.

 Jak to funguje? Nejenže dovedou kompletně vytopit místnost, ale zároveň slouží i k ohřevu užitkové vody. Jsou proto ideální pro napojení na radiátory, akumulační nádrž nebo bojler. Díky tomu získáte opravdu univerzální a velmi ekonomický způsob vytápění domu.

Kontaktujte nás
Skoták
Jan Skoták
obchod, náhradní díly
+420 739 204 494
Bušová
Kateřina Bušová
kamnářka, prodej kamen, náhradní díly
+420 721 294 124
Pořízka
Jaroslav Pořízka
expedice
+420 733 644 470
Josef Hlávka
servis, náhradní díly
+420 516 410 252
Kde nás najdete
Profikrby s.r.o. - vzorková prodejna a sklad Thorma, Blansko 2506, 678 01, Blansko
IČ: 27 72 15 74
DIČ: CZ 27 72 15 74
Obchod: +420 516 410 252
Prodejna: obchod@thorma.cz
Zákaznická podpora: podpora@thorma.cz, servis@thorma.cz
Provozní doba: Po - Pá 7:00 - 16:00
  Přestávka 12:18 - 13:08

Členství, certifikáty, oprávnění

 

ČLEN

CECHU KAMNÁŘŮ

ČESKÉ

REPUBLIKY

       
 
 

 Certifikované servisní a obchodní středisko

KOBOK v ČR

 

 

Certifikované servisní středisko Thorma

obchod, servis, náhradní díly  

 

Vzdělávání zaměstnanců ve společnosti Profikrby s.r.o. je podporováno v rámci projektu CZ.1.04/1.1.02/94.01099